meplus-ret-tm.png Gereklidir

Lisa Becker 2008

Great Comebacks<sup>®</sup> Ödül Sahibi - Amerika Birleşik Devletleri

Lisa Becker 13 yaşından bu yana Crohn hastalığıyla yaşıyor.

Bugün, 20 yıl sonra, sıkıntı dolu yıllarını kariyerine dönüştürerek, “şık” bir işle yoldaşları olan ostomi hastalarının günlük hayatta daha kendinden emin hissetmelerini sağlamaktadır.

Crohn hastalığıyla büyüyen Lisa, birçok etkilenen genç kadının benzer korku ve endişeleri deneyimlemişti; daimi aşkı bulamayacak ve çocuk sahibi olamayacaktı. Yine de, 20’li yaşlarının sonlarında eşi Steve ile tanışıp evlendi ve Anna adında güzel bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Doğum yapmak aynı zamanda hastalığını şiddetlendirdi ve tüm seçenekleri tüketen Lisa ileostomi ameliyatı geçirdi.

Lisa’nın başlangıçtaki en büyük endişelerinden biri, utanmadan toplum içinde ostomi torbasını nasıl gizleyeceği ve ameliyat öncesi kıyafetlerine nasıl sığacağıydı.

Bir internet araştırmasında ostomi hastalarına özel iç çamaşırı seçeneklerini tespit etti, ancak Lisa bu ürünlerin çekici olmadığını ve çok daha yaşlı bir kitle için tasarlanmış olduğunu düşündü. Kendini iyi hissetmek istiyordu ve hangi yaşta olursak olalım, “iyi görünmek iyi hissetmemizi sağlamakta”! Böylece, hem erkek hem de kadın ostomi hastalarının ostomi torbalarıyla rahat edebileceği şık, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri sunan ostomysecretsTM doğdu.

“Bir stomaya sahip olmak, önceden birçok kısıtlamayla dolu olan hayatımı istediğim gibi yaşama özgürlüğü verdi” diyor Lisa.

Lisa, ailesinin ve arkadaşlarının stoma ile yaşamaya alışmasındaki desteğini vurguluyor- hem fiziksel hem de zihinsel olarak. Steve – Lisa'nın doktor ve hemşirelerinin tabiriyle "süper koca"– en başından beri büyük destekti, ikinci randevularında onu kolonoskopi randevusuna bile götürmüştü. Lisa'nın stoma terapi hemşiresi, kendi deyimiyle "melek" , Amy, alışılmışın ötesine geçip ev ziyaretleri de yaparak Lisa kendi başına bakımını yapana dek yanında oldu. Lisa şu an 3 yaşında olan ve ona her gün ilham veren kızı Anna'dan da çok güç aldı. Ameliyat sonrası hayatını özetleyecek olursak, Lisa, "anne-kız" yüzme derslerine gidebilmek için mayo giyme konusundaki korkusunu yendi.

Lisa, 31, Steve ve Anna Tampa, Florida'da yaşıyorlar. “Bir stomaya sahip olmak, önceden birçok kısıtlamayla dolu olan hayatımı istediğim gibi yaşama özgürlüğü verdi” diyor Lisa. “Ben de tekrar hayatlarının kontrolünü ellerine almaları ve dolu dolu yaşamaları için diğer stomalı bireylere yardım etmek istiyorum!”

meplus-ret-tm.png
me+ ile sizi siz yapan şeyleri yapmaya tekrar başalyabilirsiniz.

me+™ sistemine üye olduğunuzda size özel danışmandan, ürün, yaşam tarzı ve beslenme gibi konularda geniş bilgiye kadar ihtiyacınız olan tüm değerli kayak ve destek parmaklarınızın ucundadır. Tek başınıza keşfetmek zorunda değilsiniz. Hemen bugün katılın ve sizi siz yapan şeyleri tekrar yapmaya başlamanıza yardım etmemize izin verin.