meplus-ret-tm.png Gereklidir

Abby Ryan 2006

Ina Brudnick Ödül Sahibi - Amerika Birleşik Devletleri

Abby Ryan’a henüz 14 yaşındayken ülseratif kolit hastalığı tanısı kondu ve bunun sonucunda yalnızca üç yaşındayken kalınbağırsağı alındı.

 
11 yaşındayken Abby’ye, süregiden yaşam kalitesi sorunlarından dolayı, tam bir ileostomi yapıldı. 2003 senesinde Crohn hastalığı teşhisi de konuldu.

Tİlkokulda durumu özellikle zordu; çünkü hastalığı sebebiyle sık sık okula gidemiyordu, bu da notlarını ve diğer öğrencilerle arasındaki ilişkiyi etkiliyordu.

Bugün, CCFA, Amerika Birleşmiş Ostomi Derneği (UOAA) ve Bayan Amerika Töreni ile yapılan çalışmalarında, Ryan, ostomi ameliyatından sonra hayatını normal bir şekilde sürdürme konusunda diğer genç insanlara birinci elden kanıt sunuyor.

1997 senesinde UOA Youth Rally’de bir kampçı olarak diğer genç hastalarla edindiği ilk tecrübesinden bu yana Ryan bir kampçı, bir danışman, bir savunucu ve içgüdülerini yansıtan bir konuşmacı sıfatlarıyla hikâyelerini diğerleri ile paylaşmayı sürdürüyor. Kendisi aynı zamanda Kaliforniya, Minnesota, Ohio, Pennsylvania ve kendi memleketi olan Wisconsin eyaletlerinde seyahat edip motive eden bir konuşmacı sıfatıyla “Yalnız Değilsiniz; Crohn ve Kolit Farkındalığı” içerikli kişisel mesajını iletiyor.

Abby “Batı Wisconsin Güzeli” ve “Orta-Batı Güzeli” sıfatlarını aldı ve amacı ostomi hastası olan ilk “Wisconsin Güzeli” olmak.

Ryan aynı zamanda Bayan Amerika organizasyonunda yer almakta ve profesyonel törene ilk katılımı da “Bayan La Crosse / Oktoberfest 2001” şeklinde gerçekleşti.


“Yalnız Değilsiniz; Crohn ve Kolit Farkındalığı”.

Ryan yakın zamanda La Crosse’taki Wisconsin Üniversitesi’nde son yılını tamamladı, Erken Çocukluk yan-dalı ile İlköğretim alanında uzmanlık eğitimi alıyor. Abby yüksekokul kariyeri boyunca beş defa Başarılı Öğrenciler Listesi’ne giriş yaptı ve son dönemde Kappa Delta Pi akademik şeref topluluğuna üye oldu.

Büyük Dönüş’ünü mümkün kıldıkları için, Ryan babası Ed, annesi Barb ve erkek kardeşleri Luke ile Brody’e minnettar. Ödül için geçmişten o yana yapılan en fazla başvurunun olduğu 2006 senesinde, 400 başvuru arasından Ina Brudnick ödülü alıcısı olarak seçildi.

meplus-ret-tm.png
me+ ile sizi siz yapan şeyleri yapmaya tekrar başalyabilirsiniz.

me+™ sistemine üye olduğunuzda size özel danışmandan, ürün, yaşam tarzı ve beslenme gibi konularda geniş bilgiye kadar ihtiyacınız olan tüm değerli kayak ve destek parmaklarınızın ucundadır. Tek başınıza keşfetmek zorunda değilsiniz. Hemen bugün katılın ve sizi siz yapan şeyleri tekrar yapmaya başlamanıza yardım etmemize izin verin.