meplus-ret-tm.png Cevaplar

Stoma bakımınızın ilk adımı kendi ihtiyaçlarınız ve hayat biçiminize göre seçeceğiniz uygun bir stoma sistemidir.

 

Tek Parçalı Sistem

Tek parçalı sistemde torba ve adaptör tek bir ünitede birleşiktir. Dikkatle tasarlanmış bu sistemler basitlik ve esnekliği dikkat çekmeyecek bir sistemde sunar. İstenen boyuta göre kesilebilen ve önceden kesilmiş yapışkan türleri mevcuttur. Stomadress® ve Esteem®+ ürün grupları tek parçalı sistemlerdir

Geleneksel İki Parçalı Sistem

İki parçalı sistemde torba ve adaptör, adaptörü çıkarmayı gerektirmeden torbayı değiştirmenize olanak sağlayan iki ayrı parçadır. Bu sistemle torba ve adaptör birbirlerine plastik bir halka ile bağlanır. Sistemin güvenli bir şekilde yerine oturduğunu duyabilir ve hissedebilirsiniz.

ConvaTec’in geleneksel  Combihesive 2S®  ve Natura® + iki parçalı sistemi çeşitli boşaltılabilir, kapalı uçlu ve ürostomi torbaları sunar. Stomahesive ® ya da Durahesive® cilt bariyerleri peristomal deriyi korumak için tasarlanmıştır.

Adhesive Coupling Technology™ Yapışkan Bağlantılı İki Parçalı Sistem

Bu sistemle torba ve cilt bariyeri, geleneksel iki parçalı sistemlerde kullanılan sert plastik halkaya olan ihtiyacı ortadan kaldıran yapışkan bir köpük halkayla ve “İniş Bölgesi” ile birbirine bağlanır. Bu köpük bağlantı mekanizması geleneksel sistemlerden daha esnektir ve kıyafet altında daha az dikkat çeker.Cilt bariyerleri de Stomahesive® ve Durahesive® teknolojilerinde mevcuttur.