meplus-ret-tm.png Gereklidir

Bill O'Donnell 1990

Great Comebacks<sup>®</sup> Ödül Sahibi - Amerika Birleşik Devletleri

Bill O’Donnell, Great Comebacks® Ödülünü 1990 senesinde aldığından bu yana oldukça meşgul: Üniversiteden mezun oldu, yerel bir kahraman ve TV yarışmasında yarışmacı olmasının yanı sıra bir eş ve bir baba oldu.


Bill, ostomi sahibi olmanın, hayatı sınırlandırmadığını hemen hemen her gün kanıtlıyor!

1987’de konan Crohn hastalığı teşhisi ile teşhisten sonra olduğu ileostomi ameliyatından sonra Bill, kariyer ve kişisel hayatında hızla ilerledi. Milli Park bekçisi olarak Bill, Yellowstone ve Everglades Milli Parkları ile Virginia’daki Shenandoah Milli Parkı da dâhil olmak üzere sekiz farklı parkta çalıştı ve tüm diğer görevlerinin yanı sıra orman yangınları ile de mücadele etti. Missouri’deki Ozark Milli Doğal Nehir Yolları’nda Bölge Bekçisi olarak gerçekleştirdiği güncel vazifesinde Bill diğer bekçileri gözetip denetliyor, üç adet ziyaretçi merkezini yönetiyor ve kendisini “Bekçi Bill” olarak tanıyan çocuklara çevre hakkında bilgiler öğretiyor. Son 10 yılda Bill aynı zamanda tıbbi ilk müdahale ekibi için gönüllü olarak çalıştı ve hatta 1999 senesinde yanan bir arabanın yanındaki yaralı bir kızı kurtarma cesaretinden dolayı Özel Başarı Ödülüne layık bile görüldü.

“Eğer birine yardım edebileceksem, kesinlikle yaparım” diyor Bill. “Ostomi ameliyatına girmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ve benim için ostomi sahibi olmanın verdiği mesaj, hayatınızı etkilemeyecek olmasıdır.”

Bill kendi özel hayatında da bir o kadar yoğun. 90ların sonunda Bill, okula dönerek lisans derecesini tamamlamaya karar verdi. Western Illinois Üniversitesi ile yaptığı çevrimiçi dersler doğrultusunda, 2000 senesinde tarih bölümünde lisansını aldı. Genel kültür oyunları hastası olan Bill, sonrasında televizyon şovlarında şansını denemeye karar verdi. 2001 senesinde, Jeopardy yarışmasında iki ayrı oyun kazandığı için şans ona güldü ve üç kişiden ikinci oldu, bir para ödülü ile Aruba’ya bir seyahat kazandı! Yarışma heyecanına takılan Bill, 2005 senesinde Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmaya katıldı, fakat bu kez şansı masrafları çıkarmaya yetmedi; evine parasız fakat büyük bir gülümseme ve harika anılarla döndü.

“Ostomi ameliyatına girmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ve benim için ostomi sahibi olmanın verdiği mesaj, hayatınızı etkilemeyecek olmasıdır.”

48 yaşındaki Bill, Eminence Missouri’de 16 yıllık eşi Julie ve 12 yaşındaki oğlu Paul ile birlikte yaşıyor. Yürüyüş yapmaktan, kamp yapmaktan, kano kullanmaktan, arı yetiştirmekten ve diğer ostomi hastaları ile görüşmekten hoşlanıyor. “Eğer birine yardım edebileceksem, kesinlikle yaparım” diyor Bill. “Ostomi ameliyatına girmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ve benim için ostomi sahibi olmanın verdiği mesaj, hayatınızı etkilemeyecek olmasıdır.”

meplus-ret-tm.png
me+ ile sizi siz yapan şeyleri yapmaya tekrar başalyabilirsiniz.

me+™ sistemine üye olduğunuzda size özel danışmandan, ürün, yaşam tarzı ve beslenme gibi konularda geniş bilgiye kadar ihtiyacınız olan tüm değerli kayak ve destek parmaklarınızın ucundadır. Tek başınıza keşfetmek zorunda değilsiniz. Hemen bugün katılın ve sizi siz yapan şeyleri tekrar yapmaya başlamanıza yardım etmemize izin verin.