meplus-ret-tm.png Gereklidir

Jearlean Taylor

- Amerika Birleşik Devletleri

Jearlean Taylor görünüşün yanıltıcı olabileceğini biliyor.


Başarılı bir manken ve çifte ostomi hastası olarak torbalarını kameralardan saklayarak neredeyse 20 yılını kamera karşısında geçirdi. Kendisi, küçük bir çocukken tüm diğer arkadaşlarından çok farklı olmanın verdiği sıkıntı ve üzüntünün yanında bunun kolay olduğunu söylüyor.

Jearlean daha iki yaşındayken nadir görülen bir kanser hastalığına yakalandı. Doktorlar üçüncü yaşını kutlayamayacağından korkuyorlardı. Küçük kıza ürostomi ve kolostomi uyguladılar ve iyi olacağını umdular.

Fiziksel olarak iyileşirken, duygusal olarak zarar ıstırap çekiyordu. Yaşıtları tarafından alay edilen Jearlean bu üzüntüyü içinde tutup sırrını saklamaya çalıştı. “Beş yaşındaki hangi çocuk stoma torbasıyla başa çıkmayı bilebilir?” diyor Jearlean. “Başıma sık sık kaza gelirdi ve diğer çocuklar benle alay ederdi. Tüm istediğim normal olmaktı. Bu durum çok yürek burkucuydu.”

Büyüyüp güzel bir kadına dönüşse bile, “güzel kız efkarı” olarak adlandırdığı bu çelişkiden ötürü içten içe sıkıntı çekmeye devam etti. “Sırrımı dış güzelliğimle saklamaya çalıştım” diyor Jearlean ve ekliyor; “Bu sırrı saklamaktan ötürü özgüvenim zayıftı, depresyondaydım ve hatta intiharı bile düşünüyordum.” Jearlean’in beklenmedik cevabı, bir gün yerel bir alışveriş merkezinde gezerken eline tutuşturulan, herkese açık bir modellik okuluyla ilgili bir broşürle geldi.

“’Modellik mi? Neden olmasın?’ diye düşündüm ve kaydoldum. Bu da bütün hayatımı değiştirdi.”

Jearlean modellik dersleri almaya başladı ve yeteneklerini geliştikçe özgüveni de düzeldi. “Başlangıçta tasarımcılara ve fotoğrafçılara torbalarımdan bahsetmedim. Vücudumun sınırlarına uygun olmayan bir kıyafet giymemi istedikleri zaman, kanseri atlattığımı ve ameliyat yaralarımın kıyafeti iyi taşımamı engelleyeceğini söyledim. Tümüyle doğru olmasa da işe yaradı!”

„Uzun bir süre hikayemi anlatmak istemedim.“ diyor. „Annem, anlatırsam iyileşebileceğimi biliyordu. Uzun süre bunu anlamadım, ama şimdi biliyorum“.

Bugün geldiği noktayla ilgili hala şaşkın Jearlean. “Bazen bir model olduğuma inanamıyorum.“ diyor. “Bu endüstri zor, çok yüksek standartları ve bekletileri var. Tanrı’nın yardımıyla, başardım. Ve şimdi, diğerlerinin başarabilmesi için yardım etme misyonu benim.”

Jearlean Baltimore’da J & Company Christian Modeling isimli bir şirket kurdu, potansiyeli olan , “sterotipik“ olarak modellik özelliği taşımayabilen model adaylarına hayallerini gerçekleştirmek için yardım etmeye odaklanmış bir firma.

Aynı zamanda “Pretty Girl Blues” isimli bir kitabı var, kanseri yenmiş ve çift stoması olan biri olarak tecrübelerini anlatıyor. “Uzun bir süre hikayemi anlatmak istemedim.“ diyor. „Annem, anlatırsam iyileşebileceğimi biliyordu. Uzun süre bunu anlamadım, ama şimdi biliyorum. Hikayem benden sonraki insanlara ait, ve bir sonrakine ve bir sonrakine. Okuyucularımın bilmesini isterim ki, görünüş aldatıcı olabilir ve insanlar yaşadıkları acıyı birçok şeyin arkasına gizleyebilirler. Benimki dış güzellikti. Bu tecrübe için şükran doluyum. Tüm doktorlarıma, hemşirelerime ve aileme verdikleri destek için şükran duyuyorum. Hedeflerimi gerçekleştireceğim, her seferinde birini, Tanrı’ya güveniyorum. Ve dopdolu, enerjik bir yaşamım olacak. “

meplus-ret-tm.png
me+ ile sizi siz yapan şeyleri yapmaya tekrar başalyabilirsiniz.

me+™ sistemine üye olduğunuzda size özel danışmandan, ürün, yaşam tarzı ve beslenme gibi konularda geniş bilgiye kadar ihtiyacınız olan tüm değerli kayak ve destek parmaklarınızın ucundadır. Tek başınıza keşfetmek zorunda değilsiniz. Hemen bugün katılın ve sizi siz yapan şeyleri tekrar yapmaya başlamanıza yardım etmemize izin verin.